Recenzja książki Filozofia Kaizen. Jak mały krok może zmienić Twoje życie

AdaNowRozwój osobistyLeave a Comment

“To pozycja o wielkiej sile przekonywania, opisująca bardzo spokojny i zrównoważony sposób radzenia sobie z codziennymi problemami. Po jej przeczytaniu nie sposób nie pozwolić sobie na oddech ulgi.”
dr Robert Maurer

Zacznijmy od definicji postępowani według filozofii kaizen - opiera się ona na założeniu osiągania sukcesów małymi krokami. Dzięki takiemu podejściu nawet w przypadku popełnienia błędu jesteśmy w stanie w bardzo prosty sposób cofnąć się do stanu sprzed zmiany. Małe kroki mają jeszcze jedną bardzo ważną zaletę - wymagają stosunkowo niewielkiego wysiłku w porównaniu do radykalnych zmian wprowadzanych w życiu.

Autor książki próbuje we wszystkich rozdziałach książki przekonać czytelnika do zmienienia podejścia w swoim życiu. Przekonuje, że podejście typu schudnij 20kg w ciągu 3 miesięcy lub zalicz sesję - wypij cudowny napój jest tylko chwytem marketingowym i nie działa w zderzeniu z realiami codziennego życia.

W opozycji do chwytliwych sloganów reklamowych - bo kto z nas nie chciałby małym wysiłkiem osiągać spektakularnych efektów Pan Maurer proponuje podejście typu mała zmiana - małe działania - mała nagroda.

Takie podejście w życiu ma zagwarantować koniec wizyt u psychologa oraz koniec niezadowolenia z własnego życia. Książka ze swoim podejściem idealnie wpisuje się w filozofię Kaizen.

Prościej jest przekonać samego siebie do zmian małymi krokami, nasz mózg jest tak stworzony, że boi się radykalnych zmian, nasz naturalny instynkt zawsze lęka się nie znanego. Dlatego Pan Robert trafnie dobiera wiodący przykład zmian w życiu człowieka - osobę chorą na depresję. Julia jest pacjentką dr Maurera chorą na depresję która zgodnie z filozofią kaizen jest leczona metodą małych sukcesów. Czytelnik przez całą książkę jest zapoznawany z historią leczenia oraz instrukcją ćwiczeń jakie może sam wykonywać.

Zestaw ćwiczeń jest uniwersalny i w zależności od postawionych celów pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy bądź nauczyć się języka obcego.

Jeżeli jesteś realistą, wiesz, że nie masz czasu na radykalne zmiany ta książka będzie dla Ciebie idealna, język w jakim została napisana sam wpisuje się w Kaizen. Możesz czytać ją małymi krokami i razem z kolejnymi fragmentami zmieniać swoje życie.

Pamiętaj, bo o tym nie każdy pisze - nie każda zmiana jest dla Ciebie dobra: lepsze wrogiem dobrego, ale z podejściem kaizen małą zmianę jesteś w stanie prosto cofnąć!

Moja ocena książki:

Poszukujesz książki, która zmieni twoje życie nie narażając cię na radykalne zmiany - dobrze trafiłeś.

Summary
Review Date
Reviewed Item
Filozofia Kaizen. Jak mały krok może zmienić Twoje życie
Author Rating
51star1star1star1star1star

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *