Recenzja książki Lean management po polsku. O dobrych i złych praktykach

AdaNowFirmaLeave a Comment

Okładka książki Lean management
“Lean to porostu podejście amerykańskich niedouczonych konsultantów”
Kazuyoshi Tsuyukusa

Autorem książki jest Tomasz Król dyrektor zarządzający Instytutem Doskonalenia Produkcji. Pan Tomasz jest ekspertem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w dziedzinie inżynierii produkcji.

Po przeczytaniu wstępu od razu pozytywnie nastawiamy się do książki oczekując konkretnej praktycznej wiedzy przekazanej w przystępny oraz nieszablonowy sposób. Książka została podzielona na rozdziały - powody na + czyli wdrożenie się udało oraz na - czyli wdrożenie się nie udało.

A co autor rozumie przez przez pojęcie wdrożenia ? lean kaizen czy może six sigma? W polskich warunkach Pan Tomasz wszystkie definicje uogólnia i sprowadza do prostej małej ciągłej zmiany która ma prowadzić do stopniowych ulepszeń.

Książka nie jest długa ma 183 strony i można ją śmiało przeczytaj w jeden weekend, nie jest to ciężka lektura.

Najlepszym odbiorcą tej książki będą osoby, które miały już doświadczenia z wprowadzaniem udoskonaleń w swojej firmie i nie wszystko poszło dobrze. Autor w trafny sposób dobiera swoje książkowe przykłady idealnie wpisujące się w polskie realia. Jeśli już ktoś miał doświadczenia z jakimś udoskonaleniem w swojej firmie np z wprowadzaniem tablicy cieni i po miesiącu narzędzia dalej latają po całym zakładzie to jest to idealna pozycja.

Moja ocena książki:

Poszukujesz książki, która wyjaśni dlaczego kaizen w twojej firmie nie działa - ta pozycja jest dla ciebie

Summary
Review Date
Reviewed Item
Recenzja Lean management po polsku
Author Rating
51star1star1star1star1star

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *